Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Informacje

Informacje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

21.05.2021

Informujemy, że od dnia 24.05.2021  wszystkie rozmowy telefoniczne z punktem rejestracji w Kluczach są nagrywane.

Uchwała Zarządu 


Szanowny Pacjencie !

W związku z ogłoszeniem przez Ministra Zdrowia stanu epidemii związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (SARS-CoV-2) na terenie Polski zostają wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące rejestracji i przyjęć pacjentów: 

REJESTRACJA TELEFONICZNA

Ze względu na konieczność przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego  rejestrujemy tylko telefonicznie w godzinach pracy poradni !!! Wszystkie osoby chcące zarejestrować się przez e-mail proszone są o kontakt telefoniczny z rejestracją. Nie jesteśmy w stanie w obecnej sytuacji odpowiadać na wiadomości e-mail.

Informujemy, że personel rejestrujący naszej placówki jest zobowiązany do przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego z każdym pacjentem oraz jest uprawniony do przekazywania wskazówek co do sposobu postępowania w schorzeniach występujących łagodnie i nie zagrażających życiu.


TELEPORADY

Pacjenci zakładu przyjmowani są w formie porady telefonicznej w godzinach pracy przychodni. Lekarz telefonicznie kontaktuje się z pacjentem w wyznaczonych godzinach pracy.

Gdy zarejestrowałeś się na teleporadę prosimy o:

- dostępność pod wskazanym numerem telefonu w godzinach pracy lekarza,

- wcześniejsze przemyślenie problemów zdrowotnych, które chcesz omówić,

- zadbaj by w Twoim zasięgu były dostępne opakowania leków, które stosujesz, karty informacyjne dotychczasowego leczenia, wyniki pomiarów wykonywanych w domu, kartka i długopis.


WIZYTA OSOBISTA

W uzasadnionych przypadkach po wcześniejszej rozmowie telefonicznej z lekarzem lub pielęgniarką lub rejestratorką lub pracownikiem laboratorium pacjent może o wyznaczonej godzinie zgłosić się do poradni. Prosimy bezwzględnie o przestrzeganie określonej godziny wizyty, nie tworzenie kolejek.


LABORATORIUM ANALITYCZNE

Skierowanie na badania wypisane przez naszego lekarz POZ jest automatycznie widoczne w systemie naszego laboratorium. Nie ma potrzeby odbierania papierowej formy skierowania.

Laboratorium pobiera materiał do badań po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu.

Prosimy bezwzględnie o przestrzeganie określonej godziny pobrania materiału oraz przestrzeganie zasad sanitarnych (założenie maseczki jednorazowej, dezynfekcję rąk, utrzymanie 2m odległości od innych pacjentów).


ZLECENIA NA LEKI/e-RECEPTA/IKP

Zlecenia na leki stale przyjmowane wraz z aktualnym numerem telefonu prosimy zostawiać w miejscu wyznaczonym przy wejściu do przychodni lub przesłać skan zlecenia na e-mail. W ciągu 3 dni roboczych recepty będą wygenerowane.

Udostępniamy informacje o e-recepcie w przychodni, telefonicznie, wiadomość sms.

Poprzez aktywowane INTERNETOWE KONTO PACJENTA www.pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta otrzymają Państwa wiadomość z kodem dostępu do e-recepty.

e-recepta to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu możesz sprawnie i szybko wykupić przepisane przez lekarza leki, a także śledzić szczegóły oraz dawkowanie logując się do swojego Internetowego Konta Pacjenta.

pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/erecepta


SZCZEPIENIA PROFILAKTYCZNE

Wykonujemy  szczepienia profilaktyczne. Personel punktu szczepień kontaktuje się z pacjentem w celu ustalenia daty i godziny szczepienia wynikającego z kalendarza szczepień.

Jeśli Państwo lub Państwa dziecko nie może zgłosić się na zaplanowane szczepienie prosimy o informacje telefoniczną do punktu szczepień, wtedy ustalimy nowy termin.

Prosimy bezwzględnie o przestrzeganie określonej godziny wizyty,  wejście do przychodni WEJŚCIEM PUNKT SZCZEPIEŃ (od strony apteki) oraz przestrzeganie zasad sanitarnych (założenie maseczki jednorazowej, dezynfekcję rąk, utrzymanie 2m odległości od innych pacjentów). 


SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE

W związku z dużą ilością zapytań  na temat dostępności szczepionek przeciw grypie oraz sposobu organizacji szczepień  w poradniach, informujemy,  iż   w obecnej chwili nie posiadamy szczepionek, które pacjent mógłby nabyć w poradni.

Po ewentualnym uzyskaniu szczepionek przeciw grypie jesteśmy zobowiązani realizować  programu  „PROFILAKTYCZNYCH SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH PRZECIWKO GRYPIE DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU OLKUSKIEGO  W WIEKU POWYŻEJ 60 ROKU ŻYCIA”.


e-SKIEROWANIE/IKP

e-skierowanie, wystawia lekarz w systemie informatycznym. System nadaje skierowaniu czterocyfrowy kod.
Otrzymasz ten kod na swój telefon komórkowy lub na adres poczty elektronicznej (e-mail) jeśli aktywowałeś Internetowe Konto Pacjenta.
Rejestrując się do poradni specjalistycznej lub na badanie, podaj czterocyfrowy kod e-skierowania oraz swój Pesel.


Lekarze w naszym zakładzie  dodatkowo drukują  e-skierowania, ponieważ  nie mają  informacji czy poradnia, do której chcesz się zarejestrować korzysta  z systemu e-skierowań, dokument czeka na Ciebie w rejestracji przychodni.
Wydrukowane e-skierowanie jest wtedy traktowane jak  zwykłe skierowanie papierowe – pacjent ma obowiązek dostarczyć je do poradni lub pracowni w ciągu 14 dni od dnia zarejestrowania się na świadczenie.  

pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/eskierowanie


e-ZLECENIE NA WYROBY MEDYCZNE

Wystawianie i weryfikacja zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne odbywa się podczas wizyty lekarskiej (również teleporady). Lekarze mają możliwość potwierdzenia zlecenia od razu, dzięki czemu nie musisz iść w tym celu do oddziału wojewódzkiego.

Otrzymujesz tylko numer zlecenia, który wraz z numerem PESEL umożliwia zakup potrzebnego wyrobu medycznego w sklepie medycznym lub w aptece, które mają umowę z NFZ.

Zlecenie na wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie może być wypisane na okres nie dłuższy niż:

-12 kolejnych miesięcy, jeśli zlecenie jest wystawione i zweryfikowane w trakcie wypisania

-6 kolejnych miesięcy, gdy zlecenie jest wypisane poza systemem informatycznym (na starym druku) i potwierdzone do refundacji przez pracownika NFZ


Ze względu na Twoje bezpieczeństwo, zdrowie  i życie zwracamy się z  prośbą o zastosowanie się do zaleceń!!! 

Dziękujemy za wyrozumiałość!

Jedynie wspólne działania pozwolą nam zapewnić  optymalną opiekę medyczną oraz ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii  koronawirusa.