OPIEKA NOCNA I ŚWIĄTECZNA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W godzinach od 18:00 do 8:00  od poniedziałku do piątku oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta opiekę zdrowotną nad naszymi pacjentami pełni  "Nowy Szpital" w Olkuszu   

  • Olkusz, ul. 1000-lecia 13, nowy budynek za budynkiem administracji, telefon 41 240 13 45  
  • Wolbrom, ul.Skalska 22 (Miejsko-Gmine Centrum medyczne Wol-Med), telefon 32 644 10 29, 32 644 12 74

 Nocna i Świąteczna Opieka Całodobowa  

Nocna i świąteczna opieka zdrowotne to przedłużenie świadczeń lekarskich i pielęgniarskich podstawowej opieki zdrowotnej. Pomoc świadczona jest codziennie, po godzinach pracy przychodni, od godz.18.00 do godz. 8.00 rano następnego dnia. Opieka całodobowa działa również przez 24 h na dobę w soboty i niedziele, a także w dni świąteczne i inne dni ustawowo wolne od pracy.

W przypadku lżejszych dolegliwości Pacjenci mają do dyspozycji pomoc w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.  Jeśli po zamknięciu przychodni poczują się źle, mogą uzyskać konsultację lekarską w ramach całodobowej opieki medycznej. Ze świadczeń opieki nocnej i świątecznej Pacjenci mogą skorzystać w przypadku dolegliwości, z powodu których podczas pracy przychodni wybraliby lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Są to najczęściej sytuacje, gdy:

  • Pacjent nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub grożących istotnym uszczerbkiem zdrowia, ale jego samopoczucie odbiega od „stanu normalnego”.
  • Zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy.
  • Pacjent ma  istotne obawy, że czekanie do momentu otwarcia przychodni, może znacząco niekorzystnie wpłynąć na rozwój choroby i jego stan.